Autor Wątek: Kaczkowato  (Przeczytany 315 razy)

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Kaczkowato
« dnia: Sierpień 06, 2011, 02:53:12 pm »
Wreszcie miałem na czym odpalić Aperture, wrzucam więc kilka zdjęć z pewnego czerwcowego popołudnia. Prosto z Polski - z mojego ulubionego (bo kojarzącego się z dzieciństwem) parku w Piotrkowie Tryb. Nie jest to mistrzostwo w porównaniu z tym co już widziałem na tym forum, no ale...

01.


02.


03.


04.


05. ("Bo pies..." - sierściuch dość często przychodzi do mnie jak tylko pojawiam się w parku)


06. BONUS 1 (nie za bardzo mi się podoba - za zielono tu)


07. BONUS 2


Thank you for your attention.

Amon

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 7966
  • tri dablju tim
    • Zobacz profil
    • amon photography
  • Skąd: Warszawa
Odp: Kaczkowato
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2011, 08:25:59 am »
Mam wrażenie, że modelki były zawsze w cieniu, a światło oświetlało tło - to w kwestii fotografowania.
W kwestii kadrowania - 2 ma za dużo pustego miejsca z prawej względem lewej. 3 ma przyjemny kadr, 4 ciężka z lewej a z prawej babol na brzegu.
kot ma fajny kadr, ale chyba do kwadratu bym dał.

kaczy

  • Wiadomości: 509
    • Zobacz profil
  • Skąd: Piotrków Tryb.
Odp: Kaczkowato
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2011, 10:51:38 am »
Dorzucam jeszcze jedno do kolekcji...

08.


Mam wrażenie, że modelki były zawsze w cieniu, a światło oświetlało tło - to w kwestii fotografowania.
Nie miałem blendy ;)

W kwestii kadrowania - 2 ma za dużo pustego miejsca z prawej względem lewej. (...)  4 ciężka z lewej a z prawej babol na brzegu.
kot ma fajny kadr, ale chyba do kwadratu bym dał.
2. Nie chciałem kadrować centralnie, ale strasznie mnie tu rozprasza to źdźbło trawy (czy cokolwiek to jest) po prawej :(
4. Trochę szacunku dla modelki ;) ten "babol" z prawej to kolejna kaczka (ale fakt - kiepsko to wygląda)
5. Kot - kwadrat faktycznie byłby lepszy, tylko JAK? Więcej drzewa (ciąć zaraz za ogonem?), centralnie, więcej z prawej? Mam z tym straszny dylemat...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2011, 10:53:33 am wysłana przez kaczy »
Thank you for your attention.