Autor Wątek: Axalp 2011 (Szwajcaria) [12-13.10.2011]  (Przeczytany 5837 razy)

deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Axalp 2011 (Szwajcaria) [12-13.10.2011]
« dnia: Marzec 13, 2011, 09:02:17 am »
Niby dopiero w Październiku, ale że czas zleci chwila moment to otwieram dyskusje w sprawie naszych ulubionych pokazów, czyli AXALP 2011
Dla wielu z nas będzie to piąty wyjazd, dla innych pierwszy,a tu możemy powymieniać się doświadczeniami, informacjami jak i plotkami. Wspomnienia z lat ubiegłych również mile widziane dla wszystkich, którzy nie znają a chcą poznać specyfikę tej wyjątkowej imprezy.
Dlaczego wyjątkowej ? ... bo wielu z nas od tej imprezy zaczęło swoją przygodę z fotografią lotniczą tak na poważnie, .... bo w Axalp powstał "ruch społeczny" zwany "świrami lotniczymi" ... bo jest tam niesamowity klimat .... bo ... zresztą popatrzcie  tu: AXALP by SPFL
Bardziej szczegółowe opisy imprezy można znaleźć wyszukując tą imprezę w latach 2007 do 2010 w naszym dziale  "gdzie i kiedy byliśmy"
Oficjalna strona organizatora Swiss Air Force
W tym roku również nie zabraknie ekipy z Air-Action Wątek organizacyjny dla SPFL
 

Na początek dywagacji, to wlasnie siedze i dumam... czy byliby chętni na Axalp... samolotem?? :)
Warszawa - Zurych - Warszawa LOTem lub SWISSem - wylot 9-10/10/2011  powrot 16/10/2011  koszt w obie strony z opłatami 589zł/os (wyslalem zapytanie o bilet grupowy - duzo taniej nie bedzie - raczej tylko schodza z oplat lotniskowych i doplat paliwowych - minus - musi byc min. 10os (jak dla mnie - wielokrotnosc 4os (do samochodu) - wiec jakby udalo sie po 550zl bylo by OK)
(mozna z
Wynajecie samochodu klasy VW GOLF/ FORD FOCUS  w tych dniach z tego co rozeznałem ok. 300euro tj. 75euro (300zł)/os + paliwo.
Z Zurychu do Axalp jest 100km, plus dojazdy na góre to mysle ze w 300km sie wyrobimy wiec koszt "żaden".
Mysle, ze kazdy z nas kto byl wie, ze to wcale tak drogo nie wychodzi, a same plusy tego widze... 2h i jestes w Szwajcarii.
Minusy?? z tego co widze na teraz to dojdzie jednak troszke kosztów jedzenia (jakies konserwy w bagaż) no i wynajem domków.

Koszty jazdy samochodem to ok. 1400km / 8 L na 100km tj. ~110 litrów x 5zł = 550zł w jedna strone.  1100zl w dwie = ~300zł / os z winieta jazda ~16h plus powrót 16h ??
 "jakies" zuzycie samochodu ktos przeliczy ;)

Liczone na 4os/samochod, bo w 5ke moze sie udac, bo w sumie to tylko 100km :) a zysk ~50zl/os
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2011, 05:58:43 pm wysłana przez hesja »

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2011, 09:40:50 am »
ja tam chyba wolę samochodem, było nie było prawie o połowę taniej wychodzi
akurat jest na żarcie i ColęL
druga spraw bagaż czyli sprzęt foto, ciuchy których trzeba trochę zabrać z wiadomych względów
i jedzenie to też sporo waży, a kupowanie na miejscu jest dość kosztowne
do samolotu Cię z tym wszystkim nie wpuszczą, niestety ograniczenia wagowe


deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2011, 10:12:07 am »
akurat sprzet foto bierzesz jako podreczny, bo musisz i nikt Ci sie do 500'ki nie przyczepi - przejrzą go tylko na odprawie ;) a w bagażu głównym 20kg chyba na ciuchy nawet dosc grube wystarczy *kurtka na sobie* poza tym lecisz lotem rejsowym a nie tanimi liniami ;)
mi bardziej chodzi o sama droge - ile jechaliscie ostatnio?? i to zdaje sie ze za wygodnie Wam nie bylo?? w calym tym interesie zyskujesz z 24h, ktore mozesz sobie na zwiedzanie Szwajcarii poświecic ;)

hlynur

  • Wiadomości: 2461
    • Zobacz profil
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2011, 10:26:41 am »
Deoc- nikt Ci nie broni wyboru trasy dojazdu czy dolotu.
A ile czasu zajmuje Ci dotarcie do W-wy na lotnisko i musisz być co najmniej dwie godziny wcześniej. To prawie jesteś między Dreznem a Chemitz...........
Opcja jest, trenowaliśmy trzy lata do Anglii na RIAT i w sumie ma + i -

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21579
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2011, 11:04:54 am »
za upadkiem...
 
do tego sama jazda (przynajmniej dla mnie) to zajebisty fun :P
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2011, 11:25:34 am »
Ja planuje tak wlasnie jechac, cenowo dla mnie wychodzi bez roznicy, tylko musialbym zostac w Axalp dzien dluzej albo tluc sie z przesiadkami przez Londyn, Helsinki, Kaliningrad, to ja sobie juz wole Zurich, Berno, Genewe pozwiedzac. Roznicy w cenie nie bede mial prawie zadnej i najwazniejsze dotre do Axalp a jeden dzien a nie trzy  ;D

Blister

  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
    • www.hubertdajnowski.pl
  • Skąd: Płock
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2011, 11:54:30 am »
za upadkiem...
 
do tego sama jazda (przynajmniej dla mnie) to zajebisty fun :P
I spotkać się na trasie... BEZCENNE! ;)

MarS

  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 4445
    • Zobacz profil
  • Skąd: Międzyzdroje
Odp: Axalp 2011 - propozycja
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2011, 01:08:53 pm »
Wszystko ma swoje plusy i minusy .....
ja pozostaje przy samochodzie ..... jak mam jechać do Warszawy 8-9 godzin, do tego być na lotnisku 2 godziny wcześniej do tego wziąść 1-2 godziny rezerwy na nieprzewidziane zdarzenia na tak długiej trasie ... to jestem już w Axalp furą
w dodatku, sprzęt foto i bagaż ok do samolotu wejdą .... ale Tomek .... golonek, flaków, bigosu, murzynka to już tym samolotem nie przewieziemy ...a dobre było :)

ale oczywiście każdy może jak chce a eskimos wręcz musi z jakiegoś samolota skorzystać

co do rezerwacji takich atrakcji to wpierw proponuje się mnie spytać od kiedy do kiedy noclegi mamy ... bo jest inaczej niż było do tej pory ... w tym tygodniu zrobię oficjalny wątek w tej sprawie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2011, 01:12:53 pm wysłana przez MarS »

mark

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 702
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2011, 02:52:54 pm »
nie chcę się wypowiadać za resztę ekipy z Płocka ale ja osobiście preferuję samochód, odwiedzi się stare śmieci np. przejście graniczne ze Szwajcarią ( tam zawsze hesjowóz na nas czeka  :D hehe ) to są te plusy jak dla mnie, minus widzę jeden nie dają mi za szybko jechać :), a samolotem szybciej dolecę do Zurichu
myślę, że Płock na 4 kółkach dojedzie

Eskimos

  • Wiadomości: 1765
    • Zobacz profil
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 13, 2011, 03:20:03 pm »
Ja samolot musze brac czy bede lecial do Zurichu czy jechal samochodem z Polski, ostatnio mialem taka podroz.

W piatek kolo 14 wyjscie z domu, dojazd na lotnisko parking ( za tydzien 550zl) samolot do Polski 500zl, w Warszawie bylem po 23 wiec jakis nocleg (ktory okazal sie przechowalnia dziwek i kochankow) kolo lotniska 100zl, zaden taksowkarz nie chcial mnie tam zawiesc bo za blisko i im sie nie oplaca, rano pociag do Krakowa, Intercity klasy podmiejskiej osobowki z lat osiemdziesiatych, miejsca wiszace pod sufitem bo chyba cala Warszawa w ten weekend umowila sie w Krakowie, w polowie drogi stalismy dwie godziny bo jakis magik ukradl trakcje i ruch byl wahadlowy.  Z dworca na Balice taksowka 120zl, a ze spore opoznienie mialem to juz nie zdazylem kupic nic do zarcia. Dobrze ze choragiew podkarpacka roznila sie od reszty podrozy bo chyba wysiadlbym we Wroclawiu i wrocil do domu.  ;D Zakupy zrobilem dopiero we wtorek w Brienz wiec objadalem chlopakow z Plocka. Jednym slowem chu...a i patatajnia  ;)

Wiec sobie kombinuje ze polece w niedziele do Zurichu za 400, wynajme jakiegos malego kapcia w stylu Panda i na spokojnie sobie dotre na miejsce. Zarcie kupie w Szwajcarii i tak mnie taniej wyniesie niz w Norwegii. Mniej nerwow, obijania sie po burdelach i wiecej kasy zostanie na piwo z KP  8)

upadek

  • Wiadomości: 2774
  • Tomek Gawlik
    • Zobacz profil
  • Skąd: Rzeszów
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 13, 2011, 03:54:45 pm »
fakt dla Ciebie Eskimos to chyba najrozsadniejsza opcja zarowno czasowa jak i finansow ale pamietaj, ze u nas w samochodzie miejsce jak co to masz zaklepane  :)

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2011, 06:46:02 pm »
Ja znalazłem LOTa w obie strony za 330PLN :P Wylot 10.10, powrót 16.10.
Czyli w tym przypadku transport o wiele tańszy, niż śmiganie na kółkach.

Nie żebym coś sugerował, tak tylko podaję fakty :P
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2011, 07:49:44 pm »
Ja znalazłem LOTa w obie strony za 330PLN :P Wylot 10.10, powrót 16.10.
Czyli w tym przypadku transport o wiele tańszy, niż śmiganie na kółkach.

Nie żebym coś sugerował, tak tylko podaję fakty :P
to zarezerwuj... myslisz ze ja nie widzialem na te daty po 360 za osobe??
niestety chłyt martekingowy
Ani Mru Mru - Chwyt marketingowy

volt

  • Wiadomości: 3364
    • Zobacz profil
  • Skąd: Ząbki
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2011, 08:26:42 pm »
Ja znalazłem LOTa w obie strony za 330PLN :P Wylot 10.10, powrót 16.10.
Czyli w tym przypadku transport o wiele tańszy, niż śmiganie na kółkach.

Nie żebym coś sugerował, tak tylko podaję fakty :P
to zarezerwuj... myslisz ze ja nie widzialem na te daty po 360 za osobe??
niestety chłyt martekingowy

Nie wiem gdzie sprawdzasz. U mnie żadnego chwytu nie ma, 330PLN. Przeszedłem wszystkie kroki rezerwacji (oczywiście oprócz potwierdzenia) i malina.
Z pozdrowieniami pod wysokim napięciem,
volt vel. amper ;)


deoc

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 2784
  • i wtedy wchodze ja... caly na bialo...
    • Zobacz profil
  • Skąd: Czestochowa
Odp: Axalp 2011 - dyskusje ogólne
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2011, 08:28:27 pm »
na jakiej stronie?