Autor Wątek: ATAM7 - Powitanie  (Przeczytany 611 razy)

Viking

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • Maciej Piotrowski Photography
  • Skąd: Wrocław
ATAM7 - Powitanie
« dnia: Wrzesień 12, 2019, 09:20:11 pm »
Witam serdecznie, jest to mój pierwszy post zdjęciowy na forum SPFL i zarazem myślę sensowny post powitalny. Niektórych z was miałem już okazję poznać osobiście, resztę mam nadzieję poznać czy to tu czy podczas fotoloto :)

Pierwszy zestawik wrzucam dość nietypowo, bo z ATAMu, a nie z pokazów. No i mam nadzieję, że nie będzie to pętla na mojej szyi :). No właśnie zdjęcia air-to-air są o tyle niebezpieczne, że u większości ludzi wywołują efekt "WOW" i mówiąc szczerze ciężko ocenić czy są faktycznie dobre. Natomiast ja patrząc na foty A2A innych fotografów robię wielkie oczy i zastanawiam się "jakim cudem on to zrobił siedząc obok".

Zapraszam :)


1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.


Pimpuś

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
    • aerobandit
  • Skąd: Londyn/Krosno
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2019, 09:41:43 am »
Bardzo fajny set. Miły dla oka

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2019, 12:08:43 pm »
Cześć, witaj!

Zestaw bardzo równy, z paroma wyjątkami:

2 - samolot nieco żółty,
5 - nie wiem, czy 16:9 tu jest lepsze, niż 4:3, ale to już chyba mój kaprys tylko,
9 - dociąłbym lekko z prawej, żeby czarny pasek ukryć, poza tym jest podobnie do numeru 8 ;)
10 - tutaj dałbym jeszcze odrobinkę szerzej przy skrzydłach.

A podoba mi się bardzo nr 3 - niezłe to cięcie jest, z lewej statecznik i dym, z prawej napis i trawa, taka "S" wyszła przez cały kadr, do tego pilot przechylony :) Numer 6 za tło z kominami.

Najładniejsza dla mnie to siódemka :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2019, 03:57:58 pm »
Numer 7 plasuję się jako 'perełka'.
Czasami skosy mogły być inne i przy obróbce na nr. 1 można by przygasić najjaśniejsze punkty obrazu.
No ale jak tak się zaczyna od ATAMu, to na czym się skończy? ....  ;)

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 14, 2019, 10:05:50 pm »
Numer 7 plasuję się jako 'perełka'.
Czasami skosy mogły być inne i przy obróbce na nr. 1 można by przygasić najjaśniejsze punkty obrazu.
No ale jak tak się zaczyna od ATAMu, to na czym się skończy? ....  ;)
Na Powązkach w alei zasłużonych ;)

Viking

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • Maciej Piotrowski Photography
  • Skąd: Wrocław
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:45:00 am »
Cześć, witaj!

Zestaw bardzo równy, z paroma wyjątkami:

2 - samolot nieco żółty,
5 - nie wiem, czy 16:9 tu jest lepsze, niż 4:3, ale to już chyba mój kaprys tylko,
9 - dociąłbym lekko z prawej, żeby czarny pasek ukryć, poza tym jest podobnie do numeru 8 ;)
10 - tutaj dałbym jeszcze odrobinkę szerzej przy skrzydłach.

A podoba mi się bardzo nr 3 - niezłe to cięcie jest, z lewej statecznik i dym, z prawej napis i trawa, taka "S" wyszła przez cały kadr, do tego pilot przechylony :) Numer 6 za tło z kominami.

Najładniejsza dla mnie to siódemka :)

ad 2 - Też to widzę, ale niestety tylko na niektórych urządzeniach. Chyba powoli dorastam do tego, żeby zainwestować w jakiś sensowny monitor, bo mam ogólnie tendencję do robienia za żółtych fotek.
ad 5 - Ja ogólnie preferuję format 16:9 i może dlatego zwykle odruchowo na taki przełączam i później trochę na siłę staram się taki kadr wypracować. Chyba warto by było postarać się oderwać od przyzwyczajeń.
ad 9 - Faktycznie tej końcówki czarnego paseczka nie zauważyłem, też mnie teraz drażni :D.
ad 10 - Masz rację, teraz patrząc na tą fotę zastanawiam się nawet czy jej nie przekosić w ogóle.

Dzięki wielkie za opinie :)


Viking

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • Maciej Piotrowski Photography
  • Skąd: Wrocław
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:46:15 am »
Numer 7 plasuję się jako 'perełka'.
Czasami skosy mogły być inne i przy obróbce na nr. 1 można by przygasić najjaśniejsze punkty obrazu.
No ale jak tak się zaczyna od ATAMu, to na czym się skończy? ....  ;)
Na Powązkach w alei zasłużonych ;)

Oj oby nie :P

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:50:02 am »
Numer 7 plasuję się jako 'perełka'.
Czasami skosy mogły być inne i przy obróbce na nr. 1 można by przygasić najjaśniejsze punkty obrazu.
No ale jak tak się zaczyna od ATAMu, to na czym się skończy? ....  ;)
Na Powązkach w alei zasłużonych ;)

Oj oby nie :P
Żart oczywiście ;)

Viking

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • Maciej Piotrowski Photography
  • Skąd: Wrocław
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2019, 10:54:58 am »
Numer 7 plasuję się jako 'perełka'.
Czasami skosy mogły być inne i przy obróbce na nr. 1 można by przygasić najjaśniejsze punkty obrazu.
No ale jak tak się zaczyna od ATAMu, to na czym się skończy? ....  ;)

Mógłbyś rozwinąć, o które skosy chodzi, co byś zmienił? Co do nr. 1, to w sumie możesz mieć rację, znów mam przeczucie, że pokutuje tu mój raczej badziewny monitor. Co urządzenie to mam inne odczucia do tego zdjęcia. Histogram w LR nie pokazuje przepału, ale jest tam z prawej strony bardzo gęsto to fakt.

A co do zaczynania od ATAMu, to w sumie jakoś tak wybrałem troszkę też przez to, że nie wiedziałem czy mogę wrzucić posta z mixem fotek z różnych imprez? Bo tak jak patrzę po innych postach wszyscy zawsze wrzucają z jednej imprezy zestaw, a że ostatnio miałem mocno na topie ATAMy to tak wyszło :)

Bardzo dziękuję za opinię :)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2019, 11:07:41 am »
A co do zaczynania od ATAMu, to w sumie jakoś tak wybrałem troszkę też przez to, że nie wiedziałem czy mogę wrzucić posta z mixem fotek z różnych imprez? Bo tak jak patrzę po innych postach wszyscy zawsze wrzucają z jednej imprezy zestaw, a że ostatnio miałem mocno na topie ATAMy to tak wyszło :)

Możesz wstawić zestaw z różnymi zdjęciami po prostu do działu "Różne", parę razy forumowicze witali się w ten sposób właśnie, zanim posortowali swoje zdjęcia tematycznie. Sam też wstawiłem kiedyś fotki z szuflady tam. Forum mamy podzielone na działy, bo łatwiej wtedy się po nim poruszać i szukać konkretnych treści :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Viking

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • Maciej Piotrowski Photography
  • Skąd: Wrocław
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2019, 11:40:14 am »
A co do zaczynania od ATAMu, to w sumie jakoś tak wybrałem troszkę też przez to, że nie wiedziałem czy mogę wrzucić posta z mixem fotek z różnych imprez? Bo tak jak patrzę po innych postach wszyscy zawsze wrzucają z jednej imprezy zestaw, a że ostatnio miałem mocno na topie ATAMy to tak wyszło :)

Możesz wstawić zestaw z różnymi zdjęciami po prostu do działu "Różne", parę razy forumowicze witali się w ten sposób właśnie, zanim posortowali swoje zdjęcia tematycznie. Sam też wstawiłem kiedyś fotki z szuflady tam. Forum mamy podzielone na działy, bo łatwiej wtedy się po nim poruszać i szukać konkretnych treści :)

Super, dzięki za podpowiedź :)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2019, 12:15:51 pm »
Na zdrówko :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2019, 02:10:04 pm »
Mógłbyś rozwinąć, o które skosy chodzi, co byś zmienił?



Na 9 i 2 trochę za bardzo agresywnie? Kadrowanie do przemyslenia. Może nawet kompozycja będzie lepsza przy prostym horyzoncie?
Oczywisice wszystko to sprawa subiektywna :)

Viking

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 73
    • Zobacz profil
    • Maciej Piotrowski Photography
  • Skąd: Wrocław
Odp: ATAM7 - Powitanie
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 16, 2019, 10:14:06 am »
Mógłbyś rozwinąć, o które skosy chodzi, co byś zmienił?



Na 9 i 2 trochę za bardzo agresywnie? Kadrowanie do przemyslenia. Może nawet kompozycja będzie lepsza przy prostym horyzoncie?
Oczywisice wszystko to sprawa subiektywna :)

Hmmm do sprawdzenia, zwłaszcza na 9.

Dzięki :)