Autor Wątek: Plecak na sprzęt  (Przeczytany 1622 razy)

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Plecak na sprzęt
« dnia: Marzec 22, 2019, 03:31:09 pm »
Hejka,

powoli rozglądam się za nowym plecakiem dla siebie. Powinien pomieścić D810 + 200-500, drugie body, 70-200 i jeszcze może coś szerokiego. Do tego konieczna komora na laptopa. Fajnie by było gdyby dało się do niego zapakować też trochę żarcia, picia itp na cały dzień. Jakie macie swoje doświadczenia i co polecacie? Ja ostatnio oglądałem i całkiem mi się spodobał nowy plecak Gitzo:
https://www.manfrotto.com.pl/gitzo-adventury-30l-camera-backpack-for-dslr
występuje też w większej wersji 45l ale myślę że w mniejszej bym się pomieścił.

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2019, 05:39:09 pm »
Gitzo to napewno wypasiony plecak.

Od siebie polecam serię RedBee z Manfrotto.
Mieszczę 300mm F2.8 VR podpiętą do aparatu i jeszcze jest sporo miejsca.   https://www.manfrotto.com.pl/pro-light-redbee-210-plecak-na-aparat-kamere
Naprawdę za to cenę wygląda extra. Czerwone wykończenia i uszyty z dobrych materiałów. Czuć włoski designe ;)
Brak tylko gdzie butelkę wody włorzyć.




Pimpuś

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
    • aerobandit
  • Skąd: Londyn/Krosno
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2019, 07:25:32 pm »
Sam szukam nowego plecaka i po tym co widziałem na The Photography Show w Birmingham, polecam ten:
 https://www.thinktankphoto.com/products/backlight-26l

Ja bede bral wersje 18L

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2019, 07:27:53 pm »
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Chmieloo

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 414
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2019, 07:56:04 pm »
Jak cię ciśnie to mam lowpro AW 400 albo 500 do opchnięcia, bo kupiłem okazyjnie coś lepszego ;). Do środka wchodzi 810 z zapiętą 500ka i jeszce kilka innych rzeczy przy typu body i ze 2-3 obiektywy okazji ;) Jest kieszeń na laptopa, kieszonki na karty i oddzielna kieszeń na wodę. Ale szczegóły to dopiero w poniedziełek moge ci podesłać, bo jestem na wyjeździe.

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2019, 08:58:48 pm »
Maras - wielkie dzięki, jakoś nie brałem pod uwagę RedBee - muszę obczaić bliżej. Na pewno na plus cena vs Gitzo.
Piotrek cholera szkoda że nie wiedziałem że będziesz na TPS, byłem tam 4 dni na stoisku Irixa / Godoxa można było pogadać.

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1034
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 22, 2019, 10:47:04 pm »
Jak ma pomieścić sporo sprzętu i picie, jedzenie i laptopa to mogę polecić Lowepro ProTrekker Aw 450

Plusz

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
    • FB
  • Skąd: Warszawa
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2019, 10:55:38 pm »
Mam nówkę fajnego chińczyka, mogę zabrać za zebranie :)

Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 26, 2019, 11:37:55 am »
Zależy czy ma spełniać normy bagażu podręcznego. Jeśli nie -  to wybrałbym za Frogim. Jeśli tak - to może Tamrac G32 albo Think Tank Accelerator.

Gamling

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 285
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 26, 2019, 11:48:51 am »
Zdecydowanie musi się mieścić do bagażu podręcznego. G32 mnie kusi bo aktualnie da się go kupić za 699. W weekend macałem sobie RedBee - na zdjęciach wygląda zajebiście ale na żywo wydaje mi się jakiś taki delikatny materiał z którego jest zrobiony.

Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2019, 01:13:16 pm »
To chyba brałbym G32.
Cena świetna, chociaż widziałem krótko używany egzemplarz, który zaczął się pruć.

Mori

  • Wiadomości: 1851
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2019, 06:15:16 pm »
Mam swojego G32 od jakiegoś roku i odpukać wszystko w absolutnym porządku. Miałem kilka innych plecaków i żaden nie był tak użyteczny jak ten.
Megapojemny i naprawdę pomysłowo wykonany. Pomimo tego że ma rozmiary walizki kabinówki chowam do niego swoją Sigmę 150-600 Sport z body i założoną osłoną przeciwsłoneczną.
Wchodzi jeszcze ze sporym zapasem.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

David

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Skąd: Cegłów
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2019, 07:43:27 pm »
Mili Państwo, a co powiecie na plecak firmy Camrock ? Model beeg Z60. Dla mnie na początek tej przygody wystarczy chyba taki. Mam co prawda Vanguarda ale tam sie miesci puszka i 2,3 male obiektywy. Jak zapne 70-200 to trzeszczy w szwach, teraz kupilem tamrona 150-600to sie nawet sam ledwo miesci. Wg danych producenta zapakuje 2 body , do 8 obiektywow, ma kieszeń na lapka i miejsce na inne szpargały. Ktoś  miał do czynienia z czyms takim? Mam statyw camrock i daje rade wiec plecaki moze tez nie sa najgorsze, zwarzywszy ze kosztuje ułamek cen lowepro, manfrotto i innych. Mozna go miec za nieco ponad 200pln.

Mori

  • Wiadomości: 1851
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2019, 08:43:26 pm »
David, odpowiedz sobie na jedno pytanie. Ile kosztuje to co chcesz włożyć do tego plecaka i czy naprawdę chcesz oszczędzać na tym co będzie chronić zawartość?
Raczej znany jestem z tego że wszystko co używam jest budżetowe do bólu ale na plecakach nigdy nie oszczędzałem.

Dzisiaj zależnie od wielkości którą potrzebuję mam torbę i dwa różne plecaki Lowepro (miałem 3) i używany najczęściej plecak G32. Używam go tak często że chyba jednak sprzedam Lowepro Flipside 400 bo odkąd mam G32 nigdy go z pokrowca nie wyjąłem.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Plecak na sprzęt
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2019, 09:16:55 pm »
No właśnie, Mori miał 3, a ma 2, bo Mu Super Trekkera podkupiłem. No i sprawdził się - leze z nim po górach i mimo 20-25kg (korpusy, szkła, statyw, raki, żarcie, picie, ubrania) nosi się go wygodnie. Awarii, przetarć, rozpruć brak.
A plecak ma 20 lat... :)