Autor Wątek: KUPIĘ Tamron 150-600 G2 do Nikona  (Przeczytany 397 razy)

qcheese

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
KUPIĘ Tamron 150-600 G2 do Nikona
« dnia: Marzec 13, 2019, 02:12:44 pm »
Czołem!
Ja co prawda niezrzeszony, choć przymiarki już jakiś czas temu były, więc proszę o nie usuwanie posta od razu  ;)

Czy może ktoś z Was ma na zbyciu Tamrona 150-600 G2 f/5-6.3 VC USD, mocowanie Nikon? Ogłoszeń na allegro brak, na różnych giełdach fb też, więc sam zaczynam pytać, zaczynając od chyba najpewniejszego źródła. Chyba, że doradzicie, żeby od razu uderzać do sklepu po nowy, niesprawdzony egzemplarz?

Pozdrawiam, Leszek, Katowice

Jack S.

  • Wiadomości: 1168
    • Zobacz profil
  • Skąd: Okolice EPPW - Gniezno
Odp: KUPIĘ Tamron 150-600 G2 do Nikona
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2019, 07:23:59 pm »
To nowe szkło, na rynku wtórnym raczej go nie znajdziesz.
theaviationist.com
facebook.com/JacekSiminskiPhotography/

Plusz

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 230
    • Zobacz profil
    • FB
  • Skąd: Warszawa
Odp: KUPIĘ Tamron 150-600 G2 do Nikona
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2019, 08:40:11 pm »
Święta trójca czyli Sigma i Tamron 150-600 oraz N200-500 dzielą rynek. Opinii co lepsze jest co nie miara, a jakość zdjęć naprawdę jest bardzo podobna.
Najlepiej zobaczyć co bardziej leży w ręce na żywo na pokazach. Nas widać, zawsze można podejść, pogadać i się przymierzyć. Albo wypożyczyć np w cyfrowe pe el i wtedy na spokojnie potestować.

qcheese

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Skąd: Katowice
Odp: KUPIĘ Tamron 150-600 G2 do Nikona
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2019, 10:16:10 pm »
Dzięki za podpowiedzi.

Co do dostępności - po ok. 2 latach od wejścia na rynek faktycznie słabo, do Canona są teraz chyba 2-3 sztuki, do Nikona jest jeden używany z półroczną gwarancją w komisie - cena 4890 (?!), drugi "nowy, wypakowany w celu sprawdzenia lub demonstracji" - gwarancja 1 rok za 4200. W razie np. nieostrości pozostaje zwrot i od nowa szukanie. Inne forum, fb - nie mam zaufania.

Co do wyboru - po kilku miesiącach czytania i zastanawiania się, na ile mogę sobie pozwolić w kwestii "modernizacji parku maszynowego" i - proszę się nie śmiać za głośno - zmienić body z D80 na D7200 i zostać przy N70-300 czy kupić D300s i trochę dołożyć do T150-600  - wybrałem drugą opcję. Na moim poziomie i kilku wyjazdach na pokazy rocznie wiem, że naprawdę mi to wystarczy, tym bardziej po dotychczasowym sprzęcie.

Wypożyczanie - jakoś nie leży w mojej naturze - jak już kupię, to w razie sprzedaży bardzo dużo nie stracę do momentu wyjścia G3  ;)

Przymierzanie na pokazach - dzięki za chęci, ale do tego jeszcze szmat czasu i nie na wszystkie jeżdżę, a żeby jeszcze komuś głowę zawracać...

Aczkolwiek bardzo sobię cenię Wasze opinie, dlatego pytam tutaj.