Autor Wątek: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2  (Przeczytany 1041 razy)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 11, 2019, 05:37:49 pm »
A pewnie, że podczas oglądania poradników można wyłapać sporo sztuczek z obsługi samego programu, masz rację :)

Odnośnie zdjęcia, to nie wiem za bardzo, co mogę powiedzieć... Trochę nieostre na krawędziach, zwłaszcza z tyłu na statecznikach, no i ta biała plamka na stateczniku pod emblematem gryzie mnie w oczy - jak przepał. Tam jest chyba skrzydełko takie białe namalowane na tym samolocie, jeśli dobrze pamiętam. Tutaj nic a nic nie widać.

Dałbym też 16:9 i może dla zabawy dodał skos ku górze?

Może ktoś więcej napisze :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

szadok

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • Oko Szadoka
  • Skąd: Wroclaw
Odp: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 11, 2019, 06:11:08 pm »
A pewnie, że podczas oglądania poradników można wyłapać sporo sztuczek z obsługi samego programu, masz rację :)

Odnośnie zdjęcia, to nie wiem za bardzo, co mogę powiedzieć... Trochę nieostre na krawędziach, zwłaszcza z tyłu na statecznikach, no i ta biała plamka na stateczniku pod emblematem gryzie mnie w oczy - jak przepał. Tam jest chyba skrzydełko takie białe namalowane na tym samolocie, jeśli dobrze pamiętam. Tutaj nic a nic nie widać.

Dałbym też 16:9 i może dla zabawy dodał skos ku górze?

Może ktoś więcej napisze :)

Dzięki jeszcze raz. :) Też myślałem o 16:9.
 
Co do plamki, znowu masz rację. Nie dopatrzyłem przy korekcie histogramu z prawej strony i wycięło detale. - to muszę wycofać. Plamka tam była, chyba coś poprawiali w malowaniu. Sprawdziłem na kilku kadrach. No ale faktycznie, daje po oczach.

Ostrość... pewnie zbyt optymistycznie podszedłem do zdjęcia. Sprawdziłem jeszcze raz źródło, może i masz rację. Ja popatrzyłem tylko na rurkę pitota i nie przyjrzałem się dokładnie, może i jest delikatne mydło... choć ja mam wrażenie, że to ISO 320 zrobiło ziarno. Ale swoją drogą, jak Ty to wypatrujesz w rozdzielczości 1024? :) Jak widać ostre zdjęcia w moich katalogach to Białe Kruki. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 06:33:07 pm wysłana przez szadok »

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 11, 2019, 06:55:25 pm »
Nie wiem, jak to wypatruję, naprawdę :) Mam dość krytyczne oko do detali od modelarstwa, natomiast w fotografii sporo rzeczy jeszcze nie widzę i to mnie często poprawiają, bo się znają o wiele lepiej.

Statecznik na samym dole ma nieco rozmytą krawędź, numer 58 pod kabiną jest poszarpany... Nie mówię, że całość jest zła, bo np. wloty powietrza wyglądają lepiej już :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

szadok

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • Oko Szadoka
  • Skąd: Wroclaw
Odp: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 11, 2019, 07:00:16 pm »
Rzućcie okiem jeszcze na te 3 zdjęcia, obróbka klasyczna. Teraz przejrzałem te zdjęcia trochę dokładniej pod kątem ostrości. Co prawda mi ciężko ocenić ostrość na pliku w rozdzielczości 1024.... ale jestem ciekaw jak oceniacie kontrast, jasność, itp.

1.


2.


3.



Dodam jeszcze jedno zdjęcie. Tu samolot jest obrobiony tradycyjnie bez żadnych filtrów, natomiast tło wymaskowałem i nałożyłem filtr "Detail Extractor". Chciałem wydobyć te chmury z tła... Macie może jakąś klasyczną drogę w PS do podobnego efektu pod chmury? Chętnie potrenuję...

4.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2019, 07:32:42 pm wysłana przez szadok »

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10974
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 12, 2019, 09:10:41 am »

szadok
dwie ogólne uwagi:
1. nie rób tasiemców, tylko każdy set to nowy wątek
2. tu raczej rada - traktuj zdjęcie, które chcesz nam pokazać jako produkt końcowy
czyli bierz pod uwagę zarówno i obróbke szeroko pojętą, jak i kadrowanie, no chyba że to są produkty końcowe

co do zdjęć
1. jasność/kontrast - ok, kadr do dupy
2. za dużo kontrastu, koła już prawie czarne, a tam są zielone dekle, kadr do dupy
3. jw jeżeli chodzi o jasność/kontrast - dysze zaczynąją uciekać w czerń, kadr sie broni
4. zdjęcie kosz - no nie udało sie z chmurami, dltaego że są zmasakrowane, zaszumione, jakies arefakty zaczynają wyłazić
kadr znowu do dupy

szadok

  • Cadet
  • **
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
    • Oko Szadoka
  • Skąd: Wroclaw
Odp: Lotnictwo wojskowe okiem szadoka... cz.2
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 12, 2019, 04:17:49 pm »
kifcio bardzo dziękuję.

Ogólne rady przyjęte. :)
Wytyczne kontrastowe pomocne.
Uwagi kadrowe, zrozumiałe. :)

Nie chciałem generować zbyt dużo wątków, a z drugiej strony chciałem trochę Waszego wsparcia, takiego na start. No i mam. Jeszcze raz dziękuję.