Autor Wątek: NATO Days 2018  (Przeczytany 811 razy)

fajerwerkus

  • Gość
NATO Days 2018
« dnia: Listopad 03, 2018, 02:03:55 pm »
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.

Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2018, 03:07:20 pm »
Jaro mistrz.

Ciasno dzisiaj widzę jest :-)
No i "żelazna ręka" na 7 się odezwała.

Pozwolę sobie na pewną refleksję - oglądając Twoje sety od dawna.
Timingi  świetne -  i  za to Cię Chłopie bardzo cenię, może kiedyś wypracuję coś takiego, ale wątpię - z tym trzeba się urodzić.
W moim odczuciu należysz do niewielkiej grupy osób , które mają pewne cechy aby mówić "robią świetne zdjęcia lotnicze".
Dają tu znać pewne indywidualne cechy - percepcja, przewidywanie sytuacji, pamięć, koordynacja n-m.
Tak trzymać Panie!

Co do samego setu - jest świetnie.
Z uwag - to niekiedy zbyt ciasne kadrowanie a w zasadzie to  błędy kompozycyjne - psują trochę odbiór mz.
Co ciekawe, oglądając trochę Twoje foty na fb widziałem inne kadrowania, mz bardziej trafne.












Rzepka

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 3300
  • Modelarz :)
    • Zobacz profil
    • RzepkaPHOTO
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2018, 08:52:41 pm »
Co tu dużo mówić... Baaardzo mocny zestaw! :)
Gdzieniegdzie ciutkę bym kadrowo poprzesuwał ale to naprawdę szczegóły ;)
Draken miodzio :)
Pozdrawiam :)

Pimpuś

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
    • aerobandit
  • Skąd: Londyn/Krosno
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2018, 10:07:25 pm »
wujo jak zawsze w formie! super set!

Maras

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 806
    • Zobacz profil
  • Skąd: 140km od Mach Loop
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2018, 12:15:58 am »
Mocny set. Widać, że nie brak milimetrów i body też umiesz używać  ;)
Tylko zwróciłem uwagę na 2 i 11 efekty jak w kreskówce. Zdjęcie ostre, ale jakby mało detali (przez odszumianie przy obróbce?).
Poziom jednak super.  Magia, flary i inne. :)

fajerwerkus

  • Gość
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2018, 01:10:51 pm »
Panowie jestem MEGA mile zaskoczony waszą opinią . Zwłaszcza iż uważam że to stowarzyszenie skupia zacne grono osób znających się na rzeczy . Osobiście bardzo sobie cenie wasze uwagi , opinie i bardzo za nie dziękuję  :) :) :)

fajerwerkus

  • Gość
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2018, 01:22:53 pm »
Jaro mistrz.

Ciasno dzisiaj widzę jest :-)
No i "żelazna ręka" na 7 się odezwała.

Pozwolę sobie na pewną refleksję - oglądając Twoje sety od dawna.
Timingi  świetne -  i  za to Cię Chłopie bardzo cenię, może kiedyś wypracuję coś takiego, ale wątpię - z tym trzeba się urodzić.
W moim odczuciu należysz do niewielkiej grupy osób , które mają pewne cechy aby mówić "robią świetne zdjęcia lotnicze".
Dają tu znać pewne indywidualne cechy - percepcja, przewidywanie sytuacji, pamięć, koordynacja n-m.
Tak trzymać Panie! Michał no weż .Ty wiesz ile dziś kosztuję stomatolog a po twoim tekście plomby mi wypadły  ;D ;D ;D  dla mnie jesteś ZAWODOWIEC i jak to powiedział nasz wspólny znajomy ''twoje foty zrywają gacie z ....y'' ;D

Co do samego setu - jest świetnie.
Z uwag - to niekiedy zbyt ciasne kadrowanie a w zasadzie to  błędy kompozycyjne - psują trochę odbiór mz.
Co ciekawe, oglądając trochę Twoje foty na fb widziałem inne kadrowania, mz bardziej trafne.

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2018, 05:51:08 pm »
#2 i #10 jak dla mnie najlepsze

Spad

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 6419
  • Vieux Charles
    • Zobacz profil
  • Skąd: Kraków
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2018, 06:18:33 pm »
Miałeś armatę i byłeś w stanie sfotografować nią buty pilotów - i dobra Twoja. Ogólnie b. ładnie. Jest w zestawie kilka naprawdę super zdjęć (3, 4, 6, 8, 12, 13).
Ale - sorry - teraz mała łyżka dziegciu to tej beczki miodu.
1 - tęcza, kisiel, flara - bardzo fajnie. Ale obróbkowo zmasakrowałeś eFa. Nie wiem, czy zasada "coś za coś" w tym przypadku na pewno działa; włożyłbym trochę więcej pracy w samolot;
2 - obróbka Drakena mi średnio pasuje, przy świetnym kadrze i b. dobrej samej fotce; za daleko poprzesuwałeś suwaczki IMHO;
7 - gratuluję czasu, ale w efekcie powygładzałeś śmiglaka tak, że jakby mucha na nim usiadła, to by jej się łapki rozjechały ;)
10 - fajny efekt za eFem, ale sam samolot ciągnięty, jak sierpem z d... Zgaduję, że b. duży crop;
11 - to samo, co przy Drakenie
I na koniec - pliiiiz, skoro dajesz podpis na swoich zdjęciach, dawaj imię przed nazwiskiem  ::)

fajerwerkus

  • Gość
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2018, 06:31:18 pm »
  Spad Dzięki za uwagi będę się starał je wykorzystać no i oczywiście zmienię kolejność   ;D

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1034
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2018, 06:40:07 pm »
Fajny bardzo set, ale jak ma być konstruktywna krytyka, to:

1 - nie widzę tego, żebyś spaprał obróbkę Efa, tak jak mówi Spad. No ale może to ja czegoś nie dostrzegam. Natomiast tą tęczę mniej bym potraktował clarity - podoba mi się tak, jak jest na 8, czyli subtelniej :)'
10 - tu też nie zgodzę się ze Spadem. Przyciemniłbym jeno leciutko samolot w jego centrum, bo taka mgiełka jakby jest widoczna
12 - tu szumy wyleźli i samolot po mojemu przynajmniej za mocno potraktowany

fajerwerkus

  • Gość
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 04, 2018, 06:51:28 pm »
Dzieki Przemek za uwagi  ;)

kifcio

  • Master
  • ******
  • Wiadomości: 10969
  • Sweet Home EPMM :)
    • Zobacz profil
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2018, 09:20:19 am »
Tak się przyglądam zdjęciom, i o ile na komórce wyglądało zajebiście, tak już na normalnym monitorze tak różowo nie jest. Kilka uwag ode mnie:

1.   Moim zdaniem ef jest za bardzo wyciągany z cienia, żeby pokazać malowanie i w ogóle jakieś dziwne kropki na nim są (syfy) – więc na pewno nie zaszkodziłoby lekko przyciemnić fotę, a już na pewno wystemplować niepożądane obiekty. Kadrowo jak najbardziej siedzi
2.   Draken – generalnie kadr siedzi !!! czy obróbka jest jaka przesuwakowana, IMO w granicach akceptowalności.
3.   Tu już kadr mi nie leży – samolot za blisko prawej, i to psuje balans zdjęcia. Owszem – kadr ładnie wypełniony, ale za ciasny
4.   Kupuję pomysł na kabinę, chociaż kadrowo to tak baaardzo ciasno
5.   Super !!!
6.   Tu też jest bardzo ładnie
7.   Szacun za czas, ale coś za coś – maszyna targana strasznie, poza tym coś się dzieje z talerzem – nie wiem co było robione, ale dziwne fale widzę na krawędziach, szczególnie w po prawej części. Ale ogólnie zdjęcie przyjmenie dla oka
8.   Biorę :)
9.   A jak byś ciachnął prawe skrzydło ?? i skadrował podobnie jak drakena. Ten kadr mi nie leże, za ciężko z lewej
10.   I kolejny kadr, który waży na prawo
11.   Mam podobny :) Obróbkowo IMO leży ta fota, wyciągana, obwódki na granicy maszyna/niebo – nie kupuję
12.   Nie ma jakości albo obróbka ja zjadła, kadrowo nie leży – odpuściłbym
13.   Bardzo ładna kabinka
14.   Centymetr do lewej i byłoby idelanie
15.   Tu znowu cofnąłbym samoloty do prawej i dał lekko góry, nawet kosztem przycięcia dymu od flary

fajerwerkus

  • Gość
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 05, 2018, 09:33:37 am »
Kifcio dżięks spróbuje pokadrowć inaczej zobacze co mi z tego wyjdzie

hesja

  • Prezes SPFL
  • Solo Pajlot
  • ********
  • Wiadomości: 21579
    • Zobacz profil
    • hesja
  • Skąd: Warszawa
Odp: NATO Days 2018
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 05, 2018, 11:17:49 am »
Na pierwszy rzut oka piękny secik!!
Na drugi rzut... tez ale z uwagami prawie dokładnie ZK! :) /za kifciem/
więc nie będę się rozpisywać :)
Może tylko odnośnie 1. Piękna foteczka, ale skąd te ciemne plamy w LG?
Tak było czy to efekt "wyciągania" struktury gazów?


Dzięki za set! jest cudnie
:) Serdecznie pozdrawiam

Sławek Krajniewski