Autor Wątek: Rychowe widoczki ze Świdwina  (Przeczytany 304 razy)

Rychu

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 366
    • Zobacz profil
  • Skąd: raz stąd ,raz z tamtąd
Rychowe widoczki ze Świdwina
« dnia: Październik 21, 2018, 07:26:30 pm »
nie wszystko jeszcze przejrzałem ale tak na gorąco pare fotek...może się ktoś pochyli nad nimi chwilę :P

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.


Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Rychowe widoczki ze Świdwina
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2018, 11:08:02 pm »
Rychu, ja się pochylę.

Stawiam plus za fajne światło na 6 (fajny gradient się zrobił na szybce).
4 ciekawa ze względu na galaretę na drugoplanowych drzewach, imho kadr troszku przyciasny po bokach.

Dla mnie do poprawki nr 1 - kadrowanie, brak oddechu z przodu.
2 zamysł dobry, ale nie leży mi - może dlatego, że technik tylko minimalnie nieostry, rozmyłbym go chyba znacznie bardziej.
3 kadrowanie do poprawy, 5,6,8 też.


Frodo


Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Rychowe widoczki ze Świdwina
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2018, 09:38:48 pm »
Noo, Rychu coś wrzucił! :)

<zaciera łapki>

Ogólnie to gdzieniegdzie troszkę nieostro wyszło i chyba widzę jakieś szumy niewielkie. Za to kadrowanie mi w większości pasuje, widać, że dbasz o detale: nie są przycięte elementy samolotów, numery i inne szczegóły, które zachowałeś w całości.

1 - tutaj wymazałbym antenkę nad statecznikiem; dalej za Frodem - z przodu nieco więcej miejsca,
2 - tutaj dałbym głębię ostrości odwrotnie: technika zrobiłbym głównym tematem, a w tle zachowałbym jego pracę, jako historię do zdjęcia. No i delikatnie wyrównałbym odstępy po bokach kadru,
3 - dużo się dzieje i nie wiem za bardzo, na co patrzeć. Niby jest gość w centrum kadru, ale wzrok mi ucieka na tego po lewej (do tego ma jaskrawą kamizelkę). Kadr może bym spróbował dać do 16:9? Anteny samolotów i pasy na ziemi "rozciągają" kadr w poziomie,
4 - obniżyłbym helikopter, żeby zdjąć dołu i dać więcej nad wirnikiem. Łopaty mogą być przycięte. Ładne światełko i kolory,
5 - bardzo ciekawy kadr dla mnie, ale zarówno tablica, jak kobieta - nieostre. Szkoda, a można by na czymś skupić wzrok oglądającego. No i też spróbowałbym 16:9 dla porównania,
6 - tu OK, ale przodu mało,
7 - tu też ładne światło na szybie, ale przodu mało znów :)
8 - więcej dołu.

Ładny zestaw, a kolory bardzo jesienne. Przyjemnie się oglądało :)
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol