Autor Wątek: Radom 2018 jeszcze raz :)  (Przeczytany 348 razy)

Photrek

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Skąd: Kraków
Radom 2018 jeszcze raz :)
« dnia: Wrzesień 19, 2018, 10:28:29 pm »
Póki co nie zjedliście mnie za powitalne foty, więc wrzucę jeszcze coś od siebie ze słonecznego Radomia :P. Po 5 zdjęć z piątku, soboty i niedzieli.
Starałem się wybrać jakieś nie oklepane kadry ale wiadomo jak jest ;)
Czekam na rady i wskazówki :)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Radom 2018 jeszcze raz :)
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2018, 10:43:45 pm »
No to ja Ci coś napiszę: ogólnie to tu i tam uciekła Ci ostrość, do tego kadrowanie momentami można by poprawić. Widać, że chcesz pokazać różne ciekawe momenty i nie boisz się eksperymentować. To i dobrze :)

1 - dałbym trochę ciaśniej,
2 - ostrość uciekła, kadr jeszcze ciaśniej bym widział,
3 - tu ładnie, obróbka dobra, samolot ładnie się błyszczy, ale z kolei na skrzydłach nieco za ciasno,
4 - to też ładne,
5 - może zbyt niebieskie na całości, do tego nieco ciasno na skrzydłach,
6 - za mocny kontrast, ale to moja wizja tylko. Do tego wyrzutnie dość niefortunnie pocięte, ale sam moment ładnie złapany,
7 - spróbuj może dać 16:9,
8 - troszkę jakości brakuje, ale moment i kadr OK,
9 - sam zobacz, jak ostre i wyraźne zdjęcie potrafisz zrobić :) Dałbym tutaj więcej wlotu, położyłbym może mocniej samolot i wrzucił do 16:9. Z przodu ciasno,
10 - to raczej bym usunął z zestawu,
11 - tu moment ciekawy, ale jakości sporo brakuje. Szkoda,
12 - jak wyżej,
13 - i znów: jak wyżej,
14 - słabe, naprawdę jakościowo słabe,
15 - tu dość ciemno, do tego dałbym cięcie po obu stronach, bo teraz wygląda to, jak przypadkowy przycięta prawa strona, tak bez konsekwencji.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

Photrek

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
    • Moje foty
  • Skąd: Kraków
Odp: Radom 2018 jeszcze raz :)
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 23, 2018, 01:54:06 pm »
No to ja Ci coś napiszę

Dzięki za uwagi :). Nie które zdjęcia mocno croopowane i faktycznie na jakości poleciały ale zostawiłem ze względu na uchwycone momenty. Czasami nie ogarniam mojego sprzętu. Raz myślę, że jest coś walnięte i trafia z ostrością jak chce, a czasami wychodzą naprawdę ostre foty i zastanawiam się czy to ten element za wizjerem nie jest do doopy :D. Muszę chyba po prostu ćwiczyć i robić więcej zdjęć. I bicka przypakować ;)