Autor Wątek: Kilka fotek na dzień dobry :)  (Przeczytany 687 razy)

kisiel

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Białogard
Kilka fotek na dzień dobry :)
« dnia: Maj 10, 2018, 12:16:08 pm »
Powiedziało się A, wypada powiedzieć B ;) Przywitanie mam za sobą, rzucam Wam więc na pożarcie kilka fotek, robionych przy różnych okazjach, raczej amatorskim sprzętem ;)
Z góry dzięki za wszystkie opinie i komentarze :)

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.



Frodo

  • Top Gun
  • *******
  • Wiadomości: 1230
  • Najśmielszy z Niziołków :D
    • Zobacz profil
  • Skąd: Łódź
Odp: Kilka fotek na dzień dobry :)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2018, 04:15:32 pm »
Przyjemne foty.
Wydaje mi się, że po kilku poprawkach w kadrowaniu byłoby jeszcze ciekawiej.
Ze swojej strony zachęcam do podpatrywania kadrów forumowiczów oraz oczywiście czytania tekściwa - wiele można się tutaj nauczyć myślę.


Pozdrawiam serdecznie
Frodo

Pimpuś

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
    • aerobandit
  • Skąd: Londyn/Krosno
Odp: Kilka fotek na dzień dobry :)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2018, 06:50:56 pm »
ZF

po zdjęciach widzę, że wiesz o co tutaj chodzi. Teraz tylko ćwicz i słuchaj porad i będzie z górki. Sezon się zaczyna więc ognia ;-)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Odp: Kilka fotek na dzień dobry :)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 11:30:53 pm »
Powiem Ci tak: każde zdjęcie będzie jeszcze lepsze, jeśli tylko trochę się je poprawi :)

Jakościowo jest ładnie, kolorowo też, pomysły na kadry masz, momenty wyczuwasz (dymy, rozmycie śmigieł, próby panoramowania), także widać, że od pierwszych zdjęć nie są to byle jakie trafienia. Po niektórych fotkach widzę, że odwiedziłeś te same pokazy, co ja i pewnie wielu innych ;)

A teraz konkrety od największego teoretyka tego forum, czyli mnie ;D

1 - poziom jest, jetwash jest, kolory może nieco za bardzo wpadają w żółty (patrzę głównie na trawę i kamuflaż samolotu). Następnym razem spróbowałbym nieco dłuższego czasu, żeby bardziej rozmyć tło i "rozpędzić samolot". Do tego proponowałbym może 16:9 (przy czym zostawiłbym drzewa w całości, tylko zdjął nieba trochę), samolot pozostawiłbym w tym samym miejscu; nie ruszałbym w lewo, ani w prawo,
2 - tutaj u mnie na monitorze jednak za żółto, coś z balansem bieli można by pokombinować. Kadr może ciut ciaśniej, czyli ściąć od lewej góry za narożnik, a dymy wypuściłbym z samego narożnika, po przekątnej,
3 - nie wiem, czy to czarno-białe zdjęcie, czy taka zgaszona obróbka, ale serio wygląda(łoby) to super w monochromie. Do tego proponouję nieco ciąsniej, główne od lewej,
4 - szkoda, że tak blisko wirnika po lewej, skos dość mocny, ale to kwestia gustu,
5 - tutaj pięknie zakręcony wirnik ogonowy, do tego ładnie uchwycony cały helikopter. Kadr może i centralny, ale za to temat nie jest nudnie położony w poziomie. Dałbym ciaśniej całość,
6 - tutaj OK, może nieco mniej dołu,
7 - a tu bym nawet chyba nic nie ruszał, może dla porównania sprawdziłbym jeszcze węższy kadr,
8 - tu chyba zbyt niebiesko się porobiło (balans bieli), do tego widzę aberracje chromatyczne na dziobie, dyszy i w paru innych miejscach. No i w sumie takie zdjęcie na tapetę, z jednolitym, czystym tłem. Zdecydowanie ciaśniej bym zrobił, jeśli jakość pozwala,
9 - ciekawy kwadracik,
10 - moment ładny, ale po prawej pusto. Do ścięcia ;)
11 - a to jest dla mnie najładniejsze z całego zestawu,
12 - to też ładnie. Chyba byłeś w Lesznie w 2016, co? ;)
13 - ładnie, ja u siebie zrobiłem z tego kwadrat, ale tak też jest OK.

To chyba tyle :)

Początek na forum na pewno udany!
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

kisiel

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Skąd: Białogard
Odp: Kilka fotek na dzień dobry :)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2018, 12:45:59 pm »
Sławol - dzięki za konkrety ;) Tak, Leszno '16 było odwiedzone :)

Piotrek, Frodo - dzięki za opinię, podpatrywanie, słuchanie porad, nauka i ćwiczenie to, poza poznawaniem ludzi, główne powody dla których tu jestem ;) Wszystkie uwagi odnotowane, za tydzień start sezonu dla mnie - oby było lepiej :)

Jakupczyk

  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
  • Skąd: Dublin
Odp: Kilka fotek na dzień dobry :)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 15, 2018, 06:16:43 pm »
Ładne fotki, niektóre kadry faktycznie wymagają korekty (inne proporcje - może 16/9? na innych za dużo pustego nieba, które nic nie wnosi), na niektórych trochę więcej ziarna wyłazi. Ogólnie secik na plus i za przedmówcami :)
pozdrawiam