Autor Wątek: Sprzedam Nikkor 500/4 VR  (Przeczytany 755 razy)

Zdun

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: WAW
Sprzedam Nikkor 500/4 VR
« dnia: Grudzień 16, 2017, 06:41:58 pm »
Witam,

mam nadzieję, że niektórzy użytkownicy tego forum mnie jeszcze pamiętają. Nigdy nie należałem wprost do Waszej grupy, nie mniej dobrych kilka razy się spotkaliśmy.

Nadeszła smutna chwila, w której chciałbym zaoferować na sprzedaż moją "dziecinkę', czyli obiektyw Nikkor 500/4 ED AF-S VR Nano. Obiekty zapewne doskonale znany większości użytkowników tego forum, uznany chyba za najlepszy kompromis pomiędzy ogniskową, światłem, wagą oraz jakością optyki do fotografi lotniczej.

Zakupiony jeszcze w czasach gdy Hesja prowadził własny sklep fotograficzny imfoto.pl we wrześniu 2008 roku (mam nadzieję, że Sławek potwierdzi fakt zakupu oraz to, że użyczyłem jemu obiektyw na testy na wypad do EPMM, nim sam zakupił własny egzemplarz). Przez dobrych kilka lat służył mi na wszelkich pokazach lotniczych, podróżach po jednostkach wojskowych itp. Niestety od 2-3 lat leży nieużywany ze względu na deficyt czasu.

Stan obiektywu oceniam na:
1) Optyka - wzorowy
3) Mechanizmy AF, VR - wzorowy
2) Obudowa - bardzo dobry (osłona przeciwsłoneczna jest lekko porysowana od opierania o górną krawędź ogordzenia (oczywiście lotniska...)

Kilka zdjęć obiektywu:
https://photos.app.goo.gl/TFdFcvfPZDzmnOLg2

Kilka zdjęć zrobionych tym obiektywem w duecie z nikonem D90 lub D80 (te zrobione po 09.2008 są w większości z 500/4):
http://www.airliners.net/user/Zdun/profile/photos?sortBy=dateUploaded


Decyduję się na sprzedaż, ze względów finansowych. W latach nieobecności w świeci fotografi lotniczej "niestety" zacząłem latać szybowcami i samolotami. Skończyło się to tak, że postanowiłem mocno przekierować swoje plany życiowe i aktualnie jestem na ostatnim etapie aby ukończyć wszystkie niezbędne szkolenia do uprawnień na pilota liniowego. Niestety ten ostatni krok jest dość kosztowny...

Myślę, że połowa ceny nowego obiektywu jest ceną uczciwą i adekwatną do możliwości tego sprzętu ( 21 500 PLN ).

Zainteresowanych proszę o kontakt przez PM. Podam swój numer telefonu i porozmawiamy. W razie czego Sławek też posiada mój numer telefonu (chyba).

Pozdrawiam,
Piotr Zdunek
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2017, 06:55:12 pm wysłana przez Zdun »

Zdun

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: WAW
Odp: Sprzedam Nikkor 500/4 VR
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2018, 11:00:35 am »
Witam,

Odświeżam temat. Obiektyw cały czas na sprzedaż (do tej pory ogłoszenia było tylko tutaj, jednak dziś wystawiam go do szerszej publiczności). Nowa cena 20500 PLN. Jestem otwarty na propozycję cenowe ewentualnych zainteresowanych :)

Pozdrawiam,
Piotrek.

palladin82

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Skąd: Będzin
Odp: Sprzedam Nikkor 500/4 VR
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2018, 12:40:10 am »
Zainteresowany - wiadomość na PW

Pozdrawiam


Zdun

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Skąd: WAW
Odp: Sprzedam Nikkor 500/4 VR
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2018, 05:44:26 pm »
Sprzedany w "lotnicze" ręce.

Temat można zamknąć/usunąć.

Pozdrawiam,
Piotrek