Autor Wątek: Pierwsze foty [szerszen]  (Przeczytany 3501 razy)

szerszen

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Pierwsze foty [szerszen]
« dnia: Wrzesień 21, 2017, 03:27:44 pm »
Witam. Rejestracja na forum to raz a próbka zdjęć to dwa.. słowem wstępu - moje doświadczenie z fotografią jest bardziej marne niż mniej marne. Jestem amatorem samoukiem. Ale mam zapał i chęci!!! A to już jest połowa sukcesu. Na forum dołączyłem bo chcę się uczyć!! No i może w końcu nie będę jeździł na pokazy sam - poszukiwany anioł stróż co drogę w foceniu wskaże :P 
zatem dość gadania czas na zdjęcia. Foto z ostrawy dlatego nie zakładałem nowego wątku w dziale imprezy lotnicze bo tam już takowy istnieje.
Aż sie boje ale lecimy..
1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Złoty

  • Wiadomości: 4272
  • Explore. Dream. Discover.
    • Zobacz profil
    • Aeroholic!
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:42:01 pm »
czym odszumiasz?

szerszen

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:47:06 pm »
Nie wiem czy taki manewr jest dopuszczalny, ale jako że pierwsze foty... Dodam jeszcze kilka sztuk z Radomia gdzie moja maksymalna ogniskowa wynosiła 105mm :D Jak widzicie jest co nadrabiać, ale rozumiem że po to właśnie jest to miejsce  ;)

1

2

3

4

5

6

7

8

szerszen

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2017, 04:49:00 pm »
Odszumiam to bardzo dalekosiężne stwierdzenie..   :o Wszystko co robie z Rawami dzieje się w LR. Ale jak mówię jest to dla mnie wciąż zagadka  :-\

Pimpuś

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 495
    • Zobacz profil
    • aerobandit
  • Skąd: Londyn/Krosno
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:21:17 pm »
widzę że masz dużo ciekawych pomysłów i wiesz o co chodzi. Nikon D7000 + Sigma 100-300mm? Po fotach widać, że kombo się gryzie bo dużo jest nieostrych. Część z twojej winy (wolny czas bez stabilizacji), a część AF nie wydolił. Pamiętaj żeby zawsze domykać przynajmniej do f/8, w LR śmielej z suwakami (highlights, shadows, contrast, clarity) i gorzała żeby się ręce nie trzęsły dopóki we wprawę nie wejdziesz, albo zakupisz szkiełko ze stabilizacją ;) Najważniejsze jednak to się nie zniechęcić!

brovarsky

  • Elite
  • ****
  • Wiadomości: 7035
    • Zobacz profil
  • Skąd: Płock
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:25:48 pm »
i gorzała
o to to, stabilizacja najważniejsza ;)
póki co statyka lepiej wychodzi niż bryki w ruchu, ale to kwestia treningu i samo powoli wejdzie w krew. Widać, że nie boisz się dłuższych czasów, także z czasem będzie tylko lepiej.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 09:27:24 pm wysłana przez brovarsky »

szerszen

  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2017, 09:46:39 pm »
Ano taki zestaw bo coz, na taki mnie stac poki co. Wiem ze sigma nie ma stabilizacji ale ma dobre opinie a trafila mi sie za dobre ( chyba ) monety bo dalem 1k za uzywke ale bardzo ladna -skusil mnie zakres ogniskowych, a jak testowalem na moim kocie to do 200 na f4 wyglada to na prawde super! Tylko te samoloty za szybkie dla mnie :p W ostrawie mialem ja pierwszy raz i chyba za bardzo chcialem cos zrobic stad efekty...  ???

Carlito

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 3353
    • Zobacz profil
  • Skąd: Żyrardów/Biała Podlaska
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 21, 2017, 10:16:35 pm »
znajomy miał tą sigme i sprawowala sie bardzo przyzwoicie do fotoloto,
a podpinal ja do korpusu Sony to prawie tak jak bez stabilizacji

Frogi

  • As
  • *****
  • Wiadomości: 1034
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: Pierwsze foty [szerszen]
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 21, 2017, 11:49:09 pm »
Troszkę dla mnie jest za żółto, poprawiłbym balans bieli gdzieniegdzie. To mi się pierwsze w oczy rzuciło ;)