Autor Wątek: D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty  (Przeczytany 485 razy)

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty
« dnia: Kwiecień 20, 2017, 03:42:59 pm »
Firma C-bit bis przysłała mi newsletter w którym zamiast kompów ma wyjątkowo sprzęt foto :)

Za 1290 PLN netto (6 mieś. gwarancji) wystawiają zestawy:

- Nikon D90 (deklarują przebiegi rzędu 50 - 2500 klapnięć !!! )
- obiektyw AF Micro NIKKOR 60mm / F 2.8 D
- lampa błyskowa przystosowana do makrofotografii - Nikon Speedlight SB-600 z zamontowaną przystawką firmy Twinflash (lampa pierścieniowa na obiektyw, nie znam się chyba nie da się używać samej Sabinki bez tego pierścienia)
- duperele w stylu ładowarka, akumulator i torba
- za dodatkowe 390 PLN netto można dokupić niestabilizowany obiektyw NIKKOR AF 70-300 1:4-5.6 G
- faktura VAT 23%

Kupowałem już od nich sprzęt komputerowy i wszystko było OK.
Jakby kogo interesowała ta oferta to można ich pytać o detale na ich maila: handlowy@cebit.pl
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2017, 03:53:18 pm wysłana przez mori »
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Słowik

  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 20, 2017, 04:26:29 pm »
SB-600 i AF 70-300 juz nie serwisowane, a i zaraz D90 wyleci z serwisowania. Oferta mocno przegięta :P 60mm przy D90 bez precyzyjnej korekty AF może okazać się bezużyteczne...

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2017, 06:37:04 pm »
Słowik, ja to tylko jako newsa daje.

A skoro już chcesz się dzielić z resztą przemyśleniami nad zasadnością kupowania UŻYWANEGO sprzętu to looknij najpierw po ile chodzą D90 z o wiele większymi przebiegami i po ile chodzą te Nikkory a potem dopiero się wypowiadaj.
Na dokładkę tu kupisz je z niezłą gwarancją rozruchową a jak kto ma firmę to jeszcze 1/3 utnie w kosztach dzięki fakturce.

Gdyby nie to że mam już Nikkora Micro 105mm 2.8D to sam bym to wziął, zatrzymał szkło z lampą a D90 opchnął dalej żeby koszty odzyskać. Z takim przebiegiem znajdzie chętnego.
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Słowik

  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2017, 09:57:50 am »
Wiem, ze dajesz tylko newsa.

Podzieliłem się swoją opinią na ten temat i nie muszę sprawdzać po ile chodzą albo biegają takie sprzęty. Warto się również zorientować po ile chodzą naprawy takiego sprzętu czy możesz go jeszcze gdzieś naprawić bo to ważna dosyć rzecz przy kupnie leciwego sprzętu.
Ot wszystko w temacie i dlatego się wypowiadam.

Mori

  • Wiadomości: 1853
    • Zobacz profil
    • Moje fotoloto
  • Skąd: EPMB
Odp: D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 21, 2017, 12:00:50 pm »
Nie no, jasne :)

Zakładam jednakowoż że raczej każdy tu wie o jaki sprzęt chodzi ale nie każdy wie że, z odrobiną zachodu przy odsprzedaży D90, może mieć za jakieś 300-500PLN szkło makro i lampę pierścieniową podczas gdy samo szkło jest warte na rynku wtórnym koło 1000PLN (i to bez żadnej gwarancji).

Więc uwagi w stylu "przegiętej oferty" są, cytując mój ulubiony bełkot naszych polityków, "słabo zakorzenione w prawdzie" :)
¡¡¡ ǝɔuoɹpǝıq ʍ ɹnʇɐıʍɐlʞ ǝıɔɾndnʞ ǝıu

https://500px.com/p/boguckimarcin

Słowik

  • Wiadomości: 506
    • Zobacz profil
  • Skąd: Warszawa
Odp: D90 + Nikkor 60mm makro + klamoty
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 21, 2017, 01:06:09 pm »
Masz rację  :) Każdy kto będzie zainteresowany zakupem rozważy sobie za i przeciw.