Autor Wątek: Laptop - karta grafiki  (Przeczytany 850 razy)

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Laptop - karta grafiki
« dnia: Marzec 15, 2017, 03:52:55 pm »
Cześć,

mój obecny laptop już nie wyrabia więc czas zakupić coś nowego.
Co do modelu to jeszcze szukam choć mam kilku faworytów.

Chodzi mi o obróbkę zdjęć w PS. Monitor i tak do obróbki podpinam zewnętrzny więc matryca laptopa nie jest taka ważna.


Pytanie brzmi czy ważna jest karta graficzna ? Wystarczy mi wbudowana czy brać coś z jakimś geforcem ? Czy ma to jakiś wpływ ?
Nie pracuje jako fotograf i nie zarabiam na fotografii :)



Rajmund

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
    • Flickr
  • Skąd: Błonie
Odp: Laptop - karta grafiki
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 15, 2017, 04:13:45 pm »
Przyspieszy troche robotę. PS i Lightroom wykorzystują grafikę. Nie jest to chyba aż tak kolosalna różnica w wydajność jak przesiadka z HDD na SSD ale swoje dorzuci. Chyba że cierpliwością  dysponujesz to wtedy bez znaczenia co tam bedzie :)

PC

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 488
    • Zobacz profil
    • Pokazy Lotnicze Online
  • Skąd: Bytom
Odp: Laptop - karta grafiki
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 15, 2017, 08:28:39 pm »
Cześć,

mój obecny laptop już nie wyrabia więc czas zakupić coś nowego.
Co do modelu to jeszcze szukam choć mam kilku faworytów.

Chodzi mi o obróbkę zdjęć w PS. Monitor i tak do obróbki podpinam zewnętrzny więc matryca laptopa nie jest taka ważna.


Pytanie brzmi czy ważna jest karta graficzna ? Wystarczy mi wbudowana czy brać coś z jakimś geforcem ? Czy ma to jakiś wpływ ?
Nie pracuje jako fotograf i nie zarabiam na fotografii :)



Bierz z najlepszą grafą na jaką Cię stać... Zawsze się przydaje, do wszystkich zastosowań...

Silvver

  • Wiadomości: 568
    • Zobacz profil
  • Skąd: Brzesko
Odp: Laptop - karta grafiki
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2017, 07:53:26 pm »
Hmm, czyli głównie prędkość. Jeżeli w jakości obrazu nie ma różnicy to chyba w co innego zainwestuje kasę.

Spotkał się ktoś z Asus ZenBook ?

Właśnie przymierzam się do takiego UX410 i z opisu producenta ma to coś 100% pokrycia sRGB i mat. Wiem, że to raczej marketing trochę naciągany ale wygląda nieźle.
W domu to i tak będzie z monitorem zewnętrznym ale już poza domem od bidy można by się samym laptopem posłużyć.



maymar

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Skąd: Wawa
Odp: Laptop - karta grafiki
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 19, 2017, 08:02:44 pm »
Zastanawiałem się nad ZenBookiem ale padło na Lenovo ideapad 510S-13ISK (80SJ005DPB)

Rajmund

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 269
    • Zobacz profil
    • Flickr
  • Skąd: Błonie
Odp: Laptop - karta grafiki
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 19, 2017, 09:15:38 pm »
Hmm, czyli głównie prędkość. Jeżeli w jakości obrazu nie ma różnicy to chyba w co innego zainwestuje kasę.

Spotkał się ktoś z Asus ZenBook ?

Właśnie przymierzam się do takiego UX410 i z opisu producenta ma to coś 100% pokrycia sRGB i mat. Wiem, że to raczej marketing trochę naciągany ale wygląda nieźle.
W domu to i tak będzie z monitorem zewnętrznym ale już poza domem od bidy można by się samym laptopem posłużyć.

Może łatwiej będzie jak określisz czego dokładnie oczekujesz od laptopa?
W przypadku zenbooka raczej chodzi bardziej o wagę i gabaryty niż o wydajność (procej w wersji niskonapięciowej  i jednokanałowy RAM).
Od asusa jest jeszcze seria G, wieksze ale i bardziej wydajne, ekran tez podobny.