Autor Wątek: Spottersday NTM 2017  (Przeczytany 1639 razy)

maciejka

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bordeaux
Spottersday NTM 2017
« dnia: Styczeń 09, 2017, 04:20:43 pm »
Witam Panowie zaczynamy przygotowania do NATO TIGERS  2017 . Mają być  2 Spotters dni ;8 Czwartek i 14 Środa i jeszcze dzień otwarty na pewno w wyk end .                                                http://www.natotigers.org/tiger-news/spottersday-ntm-2017                                                                                                                                                                                                                             Terminy są do d..p środek tygodnia  :o    Dla zainteresowanych podaję nazwy tanich Hoteli gdzie za 25-40 euro można wynająć pokój dla 3-4 osób premiereclasse.com lub hotelF1 .   A  na fotki  pod płotem mapka         Mała miejscowość Bodilis. Parking mała zatoczka znak szczególny stoją tam kosze na odpady segregowane . Niebieska Linia to droga polna przez mały lasek ,można zaparkować i na niej . Ale jest wąska i podczas ćwiczeń może być zapchana. Doradzam mały spacer bo parkowanie pod płotem bazy będzie raczej nie możliwe . Z powodu sytuacji jaka jest we Francji są kontrole .To z mojego doświadczenia bo byłem tam 12 lipca na Pożegnaniu Dassault Super-Étendard który został wycofany ze służby.Dlatego też w tej bazie będą ćwiczenia NATO bo jest teraz w miarę pusta i leży niedaleko brzegu morskiego .Co daje możliwości do innego rodzaju ćwiczeń jak rok temu w Saragossie . Jest jeszcze lewa strona lotniska ale jej nie praktykowałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 04:24:18 pm wysłana przez maciejka »

Łukasz Kulik

  • Wiadomości: 1386
    • Zobacz profil
  • Skąd: EPWA/EPDE
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2017, 06:33:22 pm »
Dzięki za informacje. Na pewno się przydadzą bo pewnie kilka osób w czarnych koszulkach tam się pojawi.

Chmieloo

  • Rookie
  • ***
  • Wiadomości: 414
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bielsko-Biała (EPBA)
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2017, 03:44:05 pm »
Z tego co widze to do Beauvais samolotoem z potem na pociąg się trzeba będzie przesiąść? Samochodem z deczka za daleko jednak :(

Youzi

  • Wiadomości: 867
    • Zobacz profil
    • FoxTwo.pl
  • Skąd: Toruń
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2017, 08:52:07 pm »
Świetne info. Dzięki wielkie. Chętnie skorzystam. 
Masz coś do pokazania z tych Etendart-ów? Strasznie żałuje, że nie udąło sie wtedy tam dotrzeć.

maciejka

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bordeaux
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2017, 02:32:00 am »
 :Parę fotek mam ale z pod płotu  ,bo nie mam legitymacji dziennikarskiej  i nie dostałem  akredytacji [Może kiedyś te fotki wrzucę ale chwilowo jestem nie dysponowany :'(  miałem wypadek i połamałem ręce i na razie nie mam czasu aby je obrobić   ]  . A to była mała uroczystość i za dużo tam nie latali . A my zajechaliśmy tam w drodze powrotnej z AIR TATTOO . Kumpel miał akredytacje i był w bazie a my pod płotem   :( [ tak na marginesie mam pytanie jak można sobie załatwić tako legitymacje ,bo czasem by się przydała .Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę o informacje] Co do komunikacji do Landiviau  ; Z  Beauvais jest 550 km czas jazdy około 6h   autostrada bilet 9-10 euro  + paliwo 45-50 euro  TO JEST WSZYSTKO W JEDNĄ STRONĘ + wynajęcie samochodu  3-4 dni to około 120-170 euro .    A pociągiem  Beauvais -Paris Nord -Morlaix- Landivau  7-10h jazdy  bilet od 65-100 euro [ cena biletu jest w obie strony]  A potem dochodzi jeszcze 6-8 km do Bazy                                                                                                                                                                                                                                                                http://proposition.voyages-sncf.com/?clientId=8f610283-ca1d-4a74-b94e-3c3e7da306b0&language=fr&country=FR#/?queryId=1U9dK                                                                                                                                                                                                                               Ja mieszkam w Bordeaux i też mam około 500 km ale my jedziemy samochodem  w 3-4 osoby bo wychodzi taniej jak pociąg i wszędzie dojedziemy [ dzień pod płotem  trzeba może będzie latać w koło lotniska+ hotel bo do niego też będzie trochę kilometrów + dojazd do bazy + Najnaiwniejsze jazda po BROWARKI  ;) ]   Tak że lepiej jest się zorganizować w paru ludzi i dzielić koszty . Chyba że ktoś śpi na forsie  ;)    Jak coś będę wiedział nowego to napiszę .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2017, 02:35:40 am wysłana przez maciejka »

kichu

  • Wiadomości: 11802
    • Zobacz profil
  • Skąd: Września
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2017, 08:13:43 am »
Torunianie moga rozwayc wylot z Berlina do Brestu - mniej turlania sie autem :)

maciejka

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bordeaux
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2017, 12:39:57 pm »
Tak z ostatniej chwili . Wiem czemu  2 dni  Spotters  są w środku tygodnia . Bo 11 w Niedziele i 18 w Niedziele będą się odbywać we Francji wybory parlamentarne . I dlatego jeszcze nie wiadomo czy i kiedy będzie dzień otwarty dla publiczności

Youzi

  • Wiadomości: 867
    • Zobacz profil
    • FoxTwo.pl
  • Skąd: Toruń
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2017, 03:48:00 pm »
Torunianie moga rozwayc wylot z Berlina do Brestu - mniej turlania sie autem :)
No jest to opcja. choć w planie jest poznać trochę Bretonii (wiesz fasolka te sprawy...:)) więc zobaczymy.

maciejka

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bordeaux
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 25, 2017, 11:15:14 am »
[/URL][/img]

maciejka

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Skąd: Bordeaux
Odp: Spottersday NTM 2017
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2017, 09:04:29 pm »