Autor Wątek: Konkurs forumowy na zdjęcie miesiąca i roku.  (Przeczytany 5107 razy)

Sławol

  • Wiadomości: 2564
  • "Let's put a smile on that face!"
    • Zobacz profil
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Konkurs forumowy na zdjęcie miesiąca i roku.
« dnia: Wrzesień 12, 2015, 11:48:58 am »
Cześć!

Wiem, że pomysł nie jest oryginalny i wiele forów ma takie akcje, ale skoro to forum fotograficzne, to może by tak wznowić tę zabawę? Zdjęcie miesiąca, a po 12 edycjach - zdjęcie roku, czyli najlepsze spośród tych 12-stu.

Oczywiście piszę i zakładam ten temat jako osoba, która by się tego podjęła. Sam regulamin i zasady zabawy mógłbym wymyślić, podpierając się nie tylko swoimi doświadczeniami, ale też i osób, które organizowały coś takiego regularnie tu i tam (także tu, na spfl.pl). Nie wiem, czy głosowane jawne, czy nie, ale nie mam uprawnień, by założyć ankietę, więc pewnie pozostałoby to widoczne na forum w odpowiednim temacie do głosowania. Konkurs oczywiście dla wszystkich i wszyscy także braliby udział w głosowaniu, to chyba jasne.

Nagrody? W sumie to chyba tylko sława na forum, oklaski i satysfakcja, ale do tego może by tak stworzyć małe okienko i wrzucać na główną małe info o zabawie? W rotatorze są migawki z relacji z imprez, ale taka wstawka byłaby odświeżeniem samej technicznej (i nie tylko) strony fotografii i skupieniu się tylko na jednym obrazie. Poza tym fanfary na fb, bo tam przecież lajki i bonusy się zbiera :D

Generalnie nie dysponuję (jak nikt z nas) całą dobą na to, by siedzieć przy komputerze, więc zrzucanie zdjęć odbywałoby się cyklicznie do wyznaczonej daty, potem ustaliłbym sobie nieprzekraczalny termin na uporządkowanie danych i uruchomienie zabawy z terminem głosowania. Potem oczywiście zliczanie głosów, publikacja wyników, no i - tu zadanie dla kogoś, kto ma dostęp do panelu administracyjnego i aktualizuje informacje - publikacja na stronie głównej.

Co Wy na to? Jest szansa, by uruchomić taką zabawę znów? Macie chęci?

Ja - póki co, mam trochę czasu na to. Gdyby się coś miało zmienić, to bez ceregieli dałbym znać, że niestety, ale już nie dam rady.

P.S. Jeśli temat w złym miejscu, to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Kimkolwiek jesteś - życzę Ci dobrze.

Pozdrawiam
Sławol

vader

  • Wiadomości: 42
    • Zobacz profil
    • www.kamilsobolewski.pl
  • Skąd: EPGD
Odp: Konkurs forumowy na zdjęcie miesiąca i roku.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2015, 12:23:11 pm »
A ja bym poszedł jeszcze dalej i ze zdjęć miesiąca i potem roku stworzył kalendarz.
Od kilku lat kalendarz taki robię na jednym z forum poświęconym Volvo V40, cena takiego foto-kalendarza to około 20zł.

Drukuję o tu

http://allegro.pl/foto-kalendarz-13-kart-a3-twoje-daty-gratis-i5650695831.html

Poniżej 1 przykładowy miesiąc z kalendarza 2014.


Za około miesiąc będę miał gotowy szablon kalendarza na rok 2016, jeżeli ktoś będzie chciał to też mogę go udostępnić (za free oczywiści) umieścicie tylko swoje zdjęcia w tle i można drukować.